30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонецот кој до "вчера" се жалеше дека нема работа доби понуда, но...

Македонецот кој до “вчера” се жалеше дека нема работа доби понуда, но веднаш ја одби

Филип Петковски е Македонец кој иако дипломирал на престижен универзитет и има квалификации и богата биографија, во нашата земја се уште нема добиено шанса да го покаже своето знаење.

Во својот статус на Фејсбук тој објаснува дека досега има аплицирано со многу проекти поврзани со УНЕСКО, бидејќи има соработувано со нив и точно знае како функционираат нештата, но неговата кратка биографија и понатаму останува непрочитана.

Откако неговиот статус се рашири со светлосна брзина низ социјалните мрежи и предизвика и голем револт кај Македонците, контроверзниот новинар Зоран Божиноски се одлучи да помогне и да го вработи Филип како уредник. Но погледнете што одговори Филип на оваа понуда:

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...