20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаИзбегал од затвор, отишол во Трговски центар

Избегал од затвор, отишол во Трговски центар

Синоќа околу 01:30 часот по полноќ во Градскиот трговски центар во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го пронашле и привеле 20-годишниот Џ.Џ. од Кочани поради бегство од Казнено-поправната установа „Затвор“ Струмица. При преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана, информираат од МВР.

Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа „Затвор“ Струмица и по целосно документирање на случајот ќе му биде поднесена соодветна пријава.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...