20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКондовски: Пробивање на подземна сообраќајница кај Хотел „Епинал“ со што „Широк Сокак“...

Кондовски: Пробивање на подземна сообраќајница кај Хотел „Епинал“ со што „Широк Сокак“ ќе стане континуирана пешачка зона

ПРОБИВАЊЕ НА ПОДЗЕМНА СООБРАЌАЈНИЦА кај Хотел „Епинал“ со што „Широк Сокак“ ќе стане континуирана пешачка зона
ПОДЗЕМНА ГАРАЖА со капацитет од 250 возила
Плоштадот Гоце Делчев ќе се претвори во прекрасно партерно уредено катче
Со ова решение драстично ќе биде намален застојот и гужвите во центарот на Битола.
Проектот ќе чини 4 милиони евра.
Ќе се реализира во рок од години.
Модерните сообраќајни решенија се обележје на секој модерен и организиран град !
Битола – модерен град !

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...