21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаФилипче се слика со контроверзниот јутјубер Ритко !!!

Филипче се слика со контроверзниот јутјубер Ритко !!!

На вчерашниот митинг на СДСМ во Битола во очите на јавноста остана фотографијата на Венко Филипче со контроверзниот македонски јутубер познат како „Ритко Мадафака“.

Вчера политичките партии ја започнаа нивната кампања за претстојните локлани избори. ВМРО-ДПМНЕ кампањата ја започна во Охрид, а владејачката СДСМ ја започна во Битола.

На вчерашниот митинг се обрати членството на СДСМ, „Одиме напред, нема кочници што ќе нè застанат“, рече Заев вчера вечер од Битола, а Николовски поентираше дека СДСМ реализирала над 2000 проекти. Но овој митинг се обрати и Венко Филипче кој ги претстави кандидатите на СДСМ.
Недамна Битолскиот јутјубер Ритко предизвика инцидент во штипското средно училиште „Коле Нехтенин“, каде што скришно влегол во објектот, ги снимал учениците со мобилен телефон и со вулгарни зборови ги нападнал ученичките, за овој настан објави порталот ММС.
Инцидентот веднаш бил пријавен во полиција, но Ритко заедно со своите пријатели успеал да скокне од прозорецот од училницата и да побегне. Сепак, полицијата го фатила на друга локација во Штип, каде што јутјуберот малтретирал друг човек и му го прегледувал гепекот од автомобилот.
Ритко за овој настан беше задржан 24 часа во полиција !!!

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...