24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПукање со пиштол на митинг на ДУИ, не им пречи на присутните

Пукање со пиштол на митинг на ДУИ, не им пречи на присутните

На социјалните мрежи се појави видео од митинг на ДУИ каде говори Изет Меџити кој е заменик претседател на партијата и поранешен градоначалник на Чаир а некој од присутните пука со пиштол. Не е првпат на изборни собири или при изборни прослави на ДУИ да се употребува огнено оружје. Освен што не им сметаше пукањето на присутните, дел од нив го поздравија.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...