34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаТеута оди на уште една победа, ќе правела обиколница во Тетово

Теута оди на уште една победа, ќе правела обиколница во Тетово

Ќе изградиме обиколница за да се среди сообраќајниот метеж, им ветува Теута Арифи на сограѓаните за Тетово.

Досегашната градоначалничка Арифи ќе го трча и овој изборен круг за ДУИ .

Таа е убедена во победникот и очекува победа.

Промовирајќи ги проектите таа посочи дека после реконстуирањето на улиците кое се случувало во изминатите 4 години, сега ќе се оди чекор напред со изградба на обиколница.

– Во среде пандемија воспоставивме јавен превоз, го асфалтиравме патот до Шипковица, успеавме да отвораме градинки во селата и многу други работи. Сево ова е мотив за оваа млада екипа на советници. Денес е можност за еден нов свет. Јас велам и дека има многу да се работи. Јас сум тука пред вас, сум кандидат по трет пат, затоа што вие ми ја дадовте таа чест, Тетово е универзитетски град, град на промени, им благодарам на граѓаните и да им порачам дека може заедно и мажи и жени и повеќе да направиме, истакна пред неколку дена Теута Арифи.
Фактор

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...