17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Кирил Пецаков: Охрид е лулка на ВМРО и стожерот на Македонија,...

Д-р Кирил Пецаков: Охрид е лулка на ВМРО и стожерот на Македонија, без нималку двоумење сакам да ја навестам големата изборна победа !!!

Охрид е лулка на ВМРО и стожерот на Македонија. Без нималку двоумење сакам да ја навестам големата изборна победа и новото советничко мнозинство на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ,,Обнова на Македонија” во Охрид уште во првиот круг.

Имаме план за Охрид и знаеме како треба да се развива Охрид во следните години.
Гарантираме проекти за промени – проекти за победи!
Гарантирам способност, знаеење, човечки капацитет, сигурност во себе, во својата чесна намера, во љубовта кон Охрид и Македонија!

Позитивната енергија, силната мотивираност, атмосферата се тука, да сработиме максимално и посветено, победата на 17 октомври е тука, наша е, УШТЕ ВО ПРВИОТ КРУГ!

За победа уште во првиот круг и идното мнозинство во Советот на Општина Охрид. За Градоначалник и ново советничко мнозинство необременето со хипотеки и непринципиелни пазари.

Заедно да бидеме во оваа пресудна и историска трка за Охрид и Македонија!
Време е за промени!
Време е за проекти!
Време е за победи!

Промени кои создаваат големи проекти, проекти кои создаваат сигурни победи, победи кои носат нова и светла иднина.

Да живее победнички Охрид!
Да живее ВМРО-ДМНЕ!
Да ни е вечна Македонија!
#КирилПецаковЗаОхрид
#ЗаПодабарОхрид

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...