20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаБитолчанка со емотивна порака до нејзиниот прерано починат брат: Битола ќе добие...

Битолчанка со емотивна порака до нејзиниот прерано починат брат: Битола ќе добие болдер парк со твоето Име!

Кандидатот од советничката листа на Поинаку, Јасна Николовска испрати емотивна порака до нејзиниот прерано починат брат, Гого Николовски, кого ние битолчани сѐ уште го чувствуваме како вози точак на едно тркало по Широк Сокак, како прави егзибиции со неговиот скејтборд, како се пентери на некоја карпа на Пелистер:

– ЗНАМ ДЕКА СИ ТУКА. ОД ТВОЈАТА „НАУЧНА ФАНТАСТИКА”, ЈАС СОСТАВИВ ПРЕДЛОГ ЗА ИЗБОРНА ПРОГРАМА. ГОГО, СЀ Е ЗА ТЕБЕ. ЌЕ СЕ ГОРДЕЕШ СО МЕНЕ.

ЌЕ СЕ ОБЕЗБЕДИ БОЛДЕР САЛА ЗА ТРЕНИНЗИ И ЌЕ ГО НОСИ ТВОЕТО ИМЕ. ГОГО МОЈ. ЈАС НЕ ОЧЕКУВАМ МРТВИТЕ ДА МЕ ГЛАСААТ, НО САКАМ СИТЕ ДА ГИ ЗНААТ МОИТЕ ПОРИВИ И МОТИВИ. ТЕ САКАМ ГОГО 🖤 65

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...