22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветВо Србија убиено и запалено тричлено семејство

Во Србија убиено и запалено тричлено семејство

Претходно денеска, пронајден е и запален автомобил помеѓу двете села Доња Трнава и Тешица, за кој се претпоставува дека му припаѓал на семејството Џокиќ.

Српските полицајци пронашле три безживотни тела во атарот на селото Моравaц кај Алексинац, a сомнежите се дека станува збор за тричленото семејство Џокиќ чија трага се изгуби во неделата, соопшти Министерството за внатрешни работи на Република Србија, пренесува РТС.

По наредба на виш јавен обвинител од Ниш, телата се предадени на обдукција.

РТС јави дека местото каде се пронајдени телата е под полициско обезбедување и не им е дозволен пристап на новинарските екипи. Во Алексинац отпатувал и министерот за внатрешни работи, Александар Вулин, но не давал изјави.

Телата се најдени околу 16 часот. Српската полиција ќе продолжи со истрагата за расчистување на случајот.

Родителите Горан (57) и Гордана (56) и нивната ќерка Лидија (25) последен пат биле видени во неделата попладне во Алексинац како се возат во нивниот автомобил „пасат“. Во понеделникот полицијата започнала потрага по нив.

Претходно денеска, пронајден е и запален автомобил помеѓу двете села Доња Трнава и Тешица, за кој се претпоставува дека му припаѓал на семејството Џокиќ.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...