19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаБројот на попишаните е речиси идентичен со запишаните во избирачкиот список?- Но...

Бројот на попишаните е речиси идентичен со запишаните во избирачкиот список?- Но колку останаа непопишани?! (Видео)

До крајот на март следната година ќе бидат соопштени резултатите од пописот кој заврши вчера.

Првиот човек на статистика оцени дека тој бил спроведен успешно и на него се попишале 1 832 696 лица, за разлика од минатиот кога бројката беше нешто над 2 милиони.

Но, дали пописот ги покажува реалните бројки? Повеке детали од Јана Јосифоска.

Дилема во јавноста е колку лица останаа непопишани со оглед дека бројот на попишаните е речиси идентичен со запишаните во избирачкиот список?

Целиот извештај погледнете го во видеото.

Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...