20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаЏими: Имавме инвеститор од Њујорк кој сакаше да инвестира болница, дом за...

Џими: Имавме инвеститор од Њујорк кој сакаше да инвестира болница, дом за деца без родители и старечки дом во општината или градот но поради отсуство на Гуп се откажаа..

„Се сложуваме сите дека во Штип не се памети кога е донесен ГУП, тоа произведува многу проблеми, инвеститорите кои се многу, но поради отсуство на ГУП се откажале, тврдам дека пред неколку години, јас лично бев на консултација кај градоначалникот, имавме инвеститор од Њујорк кој сакаше да инвестира болница, дом за деца без родители и старечки дом во општината или градот. Стана невозможно поради немање на ГУП. Општината треба да е сервис на граѓаните. Ако нема ГУП, секогаш ќе има дивоградби, мора да се фокусираме прво кон тоа, за да може да се стопираат дивоградбите“ – вели Симеон Поликарп, кандидат на Интегра за градоначалник на Штип во Студио 10 на ТВ24.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...