21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЌе и каже некој на Шахпаска дека: Волково не е во Кисела...

Ќе и каже некој на Шахпаска дека: Волково не е во Кисела Вода?

Попладнево Министерството за труд и социјална политика испрати соопштение во кое се вели дека утре утре со почеток во 10:00 часот, министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска и градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, ќе извршат увид во изградбата на новата градинка во населбата Драчево.

Во продолжението на соопштението стои дека изградбата на градинката во Волково е финансирана од Проектот за подобрување на социјалните услуги што го спроведува Министерството за труд и социјална политика, со поддршка на Светска банка.

Намерен пропуст или незнаење ќе треба утре министерката за труд и социјална политика да одговори на ова прашање.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...