22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКој е Горан Стојаноски: Роден е на 2.9.1969 година во Охрид, дипломиран...

Кој е Горан Стојаноски: Роден е на 2.9.1969 година во Охрид, дипломиран актер завршувајќи високо образование на Факултетот за драмски уметности во Скопје.

Горан Стојаноски, кандидат за член на Советот на Општина Охрид на листата од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова на Македонија“.

Роден 2.9.1969 година во Охрид, Македонец.

Дипломиран актер завршувајќи високо образование на Факултетот за драмски уметности во Скопје. 15 години активна работа во полето на културата во Македонија и надвор. Бил уметнички директор и директор на НУЦК „Григор Прличев” – Охрид.

Постојано активен на театарската сцена, глуми во многу претстави и е главен и претпознатлив актер во многу емисии.
Докажана експертиза и негов приоритет е организациски културен менаџмент, промоција на театарот, Охрид и Македонија.

Претседател на Комисија за култура на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид.
Негува просперитет, тимска работа и коректност.
#ПромениПроектиПобеди
#Заокружи7

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...

Лена е најмладиот мајстор за бурек, почнала да меси на петгодишна возраст

Во Обреновац се наоѓа пекарата Тијана во која работи малата Лена. Кариерата ја започнала кога имала само пет години, кога ги направила првите колачи. Девојчето...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови, градоначалникот Пецаков успеа да го реализира проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со...

После повеќегодишното барање на сите фудбалски школи и фудбалски клубови успеавме да го реализираме проектот за осветлување на помошното фудбалско игралиште со вештачка трева....

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...