29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот на Вевчани се пофали: Отвораме фабрика за медицински "Канабис"

Градоначалникот на Вевчани се пофали: Отвораме фабрика за медицински “Канабис”

СЕ ОТВАРА НОВА ФАБРИКА ВО ВЕВЧАНИ❗
Повеќе месечните преговори и одличните понудени услови од страна на општина Вевчани кон инвеститорите вродија со плод.
Во текот на вчерашниот ден имавме средба на која си подадовме рака со управителот и сопственик на фирмата “ФЛАУЕР ПАУЕР” ДОО Вевчани, господинот Mattieu van der Born.
За кратко време во Вевчани отпочнува со работа фабриката за производство на медицински канабис.
👉 Станува збор за повеќе.милионска инвестиција во ова модерно производство
🚩 За нас како општина Вевчани посебно е задоволството што се отвараат 50- тина нови добро платени работни места, со што ќе се реши егзистенцијата на исто толкав број вевчанци.

Нашите заложби за привлекување на инвеститори во општина Вевчани , отварање нови работни места, како и подобар живот за граѓаните се континуирани.
#Вевчани
#ОпштинаВевчани Напиша на социјалните мрежи графоначалникот Сашо.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...