22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаГерасимовски: На секое исечено дрво, ќе се засадат нови две дрва !!!

Герасимовски: На секое исечено дрво, ќе се засадат нови две дрва !!!

Треба многу повеќе зеленило, имаме план и проект, со многу повеќе вело-патеки, а дел од општината ќе е пешачка зона. Нашиот план и програма – имаме хигиеничари кои се без придонеси, ПОЦ го дополнуваме со хигиена, бројот на вработени ќе го зголемиме на 130. Ќе има дополнување на средства и опрема за чистење, камиончиња и цистерни. Што повеќе акции за разеленување на општината, за секое исечено дрво, ќе се засадат две други дрва. Двојно зголемување на буџетот во однос на екологијата, планирам“ – вели Горан Герасимовски, коалиција „Најдоброто за мојата општина“, предводена од СДСМ во Студио 10 на ТВ24.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...