29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВреќи за спиење и шатори, донација од Обединетото Кралство за во касарната...

Вреќи за спиење и шатори, донација од Обединетото Кралство за во касарната Ѓорче.

Во касарната во Ѓорче Петров денеска ќе биде предадена донација од Обединетото Кралство наменета за припадниците на Лесната пешадиска баталјонска група и за специјалните сили.

Донацијата се состои од два типа вреќи за спиење за три сезони, подлоги за вреќи за спиење, мали шатори – набљудувачници за снајперисти и тунелски шатори за специјалци.

На примопредавањето ќе присуствуваат министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на Обединетото Кралство, Рејчел Галовеј. МИА

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...