22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаУспешен во секое поле: Еве што прави денес синот на поранешниот претседател...

Успешен во секое поле: Еве што прави денес синот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов?

Иван Иванов е син единец на поранешниот македонски претседател Ѓорге Иванов и Маја, а студираше на Правниот факултет на државниот универзитет, отсек политички науки, пишува Хаштаг.Мк

Тој е познат како голем љубител на добрата рок музика. Освен што свири гитара, пред неколку години се појави и во улогата на диџеј, заедно со Васко Тодоров (Тошо Малерот од К-15) во Галерија 8, каде имаше неколкучасовен сет со најголемите рок хитови.

Љубовта кон музиката во неговото семејство била секогаш присутна и можеби пресудна и тој да стане голем љубител на истата.

Исто така, во изминатите години тој беше редовен на сите поголеми рок концерти и значајни музички настани во земјава и често се фотографираше со големите музички ѕвезди кои имаа настапи.

Пред неколку години имаше бушава коса, но сега изгледа како вистински мачомен.

Висок, убаво облечен, и сега оди на концерти и често ужива во убавините на Македонија. Преферира да носи шешир кој убаво му стои и го дефинира неговиот имиџ.

Неодамна, тој откри дека освен љубовта кон музика, ја негува и љубовта кон пишаниот збор. Имено, тој пред неколку дена ја промовираше својата збирка поезија „Невино време“ и со помош на стиховите откри една нова и досега непозната за јавноста страна од себе и својата личност.

За повеќе детали и фотографии:ТУКА

Извор: Hashtag.Mk

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...