29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев од Крушево: Крушево ве сакам сите, така велеше Тоше..

Заев од Крушево: Крушево ве сакам сите, така велеше Тоше..

Крушево ве сакам сите, така велеше Тоше, градот на Мечкин камен и Македониум, на Питу Гули и Никола Карев на Васил Илјоски и Никола Мартиновски, им се обрати претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев на граѓаните на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Крушево.

– До изборите имаме седум дена, а тоа ќе биде денот кога на оние со реден број 7 ќе им го нанесеме седмиот последователен пораз. Убеден сум дека ќе биде така оти народот знае два пати да мери, а еднаш да пресече. Четири години СДСМ ја предводи владата и најголем дел од општините на меѓународен план ја вративме државата на вистинскиот пат, станавме 30 земја членка на НАТО и се вративме на патеката кон ЕУ, овозможивме отворен пазар, туристичка соработка, регионална економија, дополни Заев.

Тој посочи дека Владата предводена од СДСМ успеа да го подигнестандардот, да реализира капитални инвестиции.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...