Заев од Крушево: Крушево ве сакам сите, така велеше Тоше..

Крушево ве сакам сите, така велеше Тоше, градот на Мечкин камен и Македониум, на Питу Гули и Никола Карев на Васил Илјоски и Никола Мартиновски, им се обрати претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев на граѓаните на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Крушево.

– До изборите имаме седум дена, а тоа ќе биде денот кога на оние со реден број 7 ќе им го нанесеме седмиот последователен пораз. Убеден сум дека ќе биде така оти народот знае два пати да мери, а еднаш да пресече. Четири години СДСМ ја предводи владата и најголем дел од општините на меѓународен план ја вративме државата на вистинскиот пат, станавме 30 земја членка на НАТО и се вративме на патеката кон ЕУ, овозможивме отворен пазар, туристичка соработка, регионална економија, дополни Заев.

Тој посочи дека Владата предводена од СДСМ успеа да го подигнестандардот, да реализира капитални инвестиции.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here