19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридПецаков: Видобишта, Бараки и Илинден се одлучни за промени кои обезбедуваат проекти...

Пецаков: Видобишта, Бараки и Илинден се одлучни за промени кои обезбедуваат проекти за светла иднина..

Видобишта, Бараки и Илинден се одлучни за промени кои обезбедуваат проекти за светла иднина. Ние, сите заедно, со народот сме силата која единствено може да направи промени. Пред жителите на овие населби се обврзуваме на:

✔️Изградба на ново мултифункционално спортско игралиште.
✔️Асфалтирање на улици и краци во населбата Гоце Делчев-Бараки.
✔️Измена и дополнување на ДУП за 11-та и 12-та Урбана Заедница.

✔️Промена на азбестни водоводни цевки со нови на улиците ,,Ристо Чадо” и „Андреја Јованоски”.
✔️Изведба на атмосферска канализација на улиците „Ристо Чадо”, ,,Прва ударна македонска бригада” и „Андреја Јованоски”.
✔️Реконструкција на улиците „Андреја Јованоски” и „Живко Чинго”.
#Заокружи7
#ПромениПроектиПобеди

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...