29.9 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонија“Охрид има План Б”: Време е да го вратиме сјајот на градот...

“Охрид има План Б”: Време е да го вратиме сјајот на градот кој некогаш фрлаше светла најдалеку

Преку целата година да уживаме во понудата на фестивали, концерти, претстави, изложби..За Охрид да прерасне во вистинска културна престолнина на Балканот.

Време е да го вратиме сјајот на градот кој некогаш фрлаше светла најдаеку.

Заедно со вас знаеме и можеме. За број 98 затоа што имаме план, имаме План Б за нашиот најубав Охрид, истакнуваат од Независната листа Антонио Наумоски.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе-Со такси тргнала да си оди, но не стигнала дома..

Веќе втор ден се трага по Злата Јанкова (45) од Свети Николе, која во неделата околу 15 часот тргнала да си оди дома, во...

Четири и пол часа траела операцијата на ПСС за извлекување на телата на сопружниците од Ресен кои загинаа во страотна сообраќајна незгода !

Четири и пол часа траела операцијата на Планинарската спасителна служба за извлекување на беживотните тела на сопружниците од Ресен кои со своето возило излетале...

Фондот пак го одби Леонид да му даде пари за лекување, објави Андоновски

Заменик-народниот правобранител, Јован Андоновски, објави дека Фондот за здравство одново донел решение со кое одбива да го плати лекувањето на Леонид Индов во Виена....

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов.

На 89 годишна возраст почина првиот претседател на Собранието на самостојна и суверена Република Македонија, Стојан Андов. Андов е роден во Кавадарци на 30 ноември...