30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаСветВучиќ до Албанците и нивните сојузници: Ако има вojна жecтокo ќе ве...

Вучиќ до Албанците и нивните сојузници: Ако има вojна жecтокo ќе ве поразиме

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ во своето обраќање пред косовските Срби пред целата српска и светска јавност упати закана до Косово дека доколку продолжат да ги загрозуваат животите на српското население на Северот на Косово, Србија ќе мора воено да интервенира.

Тој упати апел до НАТО да си ја заврши работата, а Албанците да запрат со насилството против Србите бидејќи доколку тоа не се случи ќе има војна во која Албанците и нивните пријатели жестоко ќе бидат поразени.

-Го молам НАТО да ја врши својата работа, ги молам Албанците да не се обидуваат со насилство да удираат по Србите, а ако тоа го направат и мислат дека со помош на одредени сили дека ќе ја победат Србија, мојот одговор ќе е кристално јасен.Во таа борба во која мораме да ги штитиме животите на нашите деца на Косово, за прв пат со сигурност ви кажувам дека ќе победиме.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...