19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКандидатот од ВМРО ДПМНЕ, Кирил Пецаков доби поддршка од Марјан Ристески-поранешниот градоначалник...

Кандидатот од ВМРО ДПМНЕ, Кирил Пецаков доби поддршка од Марјан Ристески-поранешниот градоначалник на Прилеп

Работна(кафе)средба со Д-р Кирил Пецаков кандидат на ВМРО ДПМНЕ и без сомнение идниот градоначалник на Охрид…
👉Разменивме искуства, размислувања и идеи за идното поефикасно функционирање на Локалната самоуправа на Охрид,за да биде прав сервис на Охриѓани..
✅Охрид има огромен потенцијал да биде една од најдобрите Општини во регионот и убеден сум дека Пецак со својата младост, енергија, посветеност, одличните идеи и пред сè чесност и еднаквост кон сите, несомнено ќе успее во тоа!!!
📢Неговиот приоритет е задржување на младите и претворање на Охрид во туристичка дестинација за сите сезони,да биде посакуван бренд на Балканот!!!
НАПРЕД ОХРИД,НАПРЕД ПЕЦАК
-напиша по средбата Марјан Ристески на ФБ.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...