30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаКандидатот за градоначалник на Битола, Христо Кондовски ќе поднесе тужба кон Александар...

Кандидатот за градоначалник на Битола, Христо Кондовски ќе поднесе тужба кон Александар Николовски за изнесени клевети и навреди.

Кандидатот за градоначалник на општина Битола, Христо Кондовски, а по повод вчерашните обвинувања на потпреседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николовски, денес Кондовски на прес конференција обзнани дека неговиот правен тим поднел тужба за клевета и навреда против потпрестдателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николовски.

Политичката борба не смее да ги премине границите на пристојноста !
„Јас ќе продолжам со својата позитивна кампања, а оној дел што е за нападите и навредливите зборови ќе го регулираме преку правните механизми“
Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...