18.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаИзградба на спортска сала во рамките на ОУ „Ванчо Николески“ со цел...

Изградба на спортска сала во рамките на ОУ „Ванчо Николески“ со цел подобрување на физичкиот развој.

Физичкото образование е еден од најбитните сегменти во севкупниот образовен процес, кој има повеќекратни позитивни ефекти врз идниот развој на младите. Во таа насока, за потребите на жителите на Лескоец и за здравиот развој на младите гарантираме:

Изградба на спортска сала во рамките на ОУ „Ванчо Николески“ со цел подобрување на физичкиот развој.

Образовниот процес не е само теоретска наобразба на учениците од учебници. За таа цел гарантираме:
Изградба на ново, современо основно училиште.

Заокружи 7 за Образование за сите!
#ПромениПроектиПобеди
#ЗаПодобарОхрид
Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...