19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаАрсовски: Единствен осуден криминалец за крадење во Македонија е таткото на Зоран...

Арсовски: Единствен осуден криминалец за крадење во Македонија е таткото на Зоран Заев

Единствен докажан и осуден криминалец којшто крадел струја, пардон – криминалци коишто краделе струја се семејството Заеви..
Единствен осуден криминалец за крадење во Република Македонија е Панче Заев, таткото на Зоран Заев кој е премиер на Република Македонија.

Имено, Панче Заев, татко му на Зоран Заев кој очигледно имал што да наследи од него а тоа е крадењето, е осуден за крадење струја. Ова е кривичната пријава којашто е поднесена против Панче Заев кој крадел струја, а тука ја имаме и пресудата каде што е осуден за крадење струја, која медиумите електронски ќе ја добијат.

Имено, 15.470 киловати струја биле украдени од страна на фамилијата Заеви, поточно од татко на Зоран Заев, Панче Заев, што значи единствен и ноторен криминалец е овој човек чиј син 4 години ја краде Република Македонија по принципот на неговото функционирање, а уште десетина години претходно ја крадеше општина Струмица. Истиот овој човек преку семејните фирми од парите на граѓаните имаше земено стотици илјади евра тендери во општина Струмица каде што син му беше градоначалник пред да стане премиер.

Преку фирмата, „Зови Промет” која е на Панче Заев има земено тендери од над 350.000 евра.

Почитувани граѓани, ова е криминалец по сите основи – Панче Заев, таткото на Зоран Заев.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...