20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонија"Еден на Еден"-Oд владини институции Жаре добил 300.000 евра?!

“Еден на Еден”-Oд владини институции Жаре добил 300.000 евра?!

Според владиниот портал за Јавни набавки, фирмата на Димитриевски „Еден на еден“ ДОЕЛ добила 9 тендери од различни институции во висина од 18 милиони денари или 300.000 евра.

Kомпанијата „Еден на еден”, во сопственост на водителот Жарко Димитриевски, само во текот на оваа година добил околу 300.000 евра владини пари, открива порталот Експрес.

Извор: ПлусИнфо

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...