22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКралот кој сакаше да гради палата во Паљурци, им порача на беровчани...

Кралот кој сакаше да гради палата во Паљурци, им порача на беровчани да гласаат за Алачки!

Кралското семејство на Хунзите од Пакистан, односно кралот Мир Газанфар Али Кан и неговата сопруга, кралицата Рани Атика, во видео порака му ја дадоа својата поддршка на маестро Горан Алачки, кој е кандидат за градоначалник на Берово, предложен од Интегра.

-Тешко се наоѓа човек од калибарот на Алачки. Во име на мојот народ и моето семејство, би сакал да го видам како избран на највисоката позиција. Се знам со него 20, 30 години, би сакал да побарам од вас, луѓето од Македонија, да ја дадете својата доверба и својот глас за него – порача кралот Газанфар.
Фокус

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...