20 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаЗабаваБарем уште еднаш моите раце да те гушнат: Тоше низ сеќавањата на...

Барем уште еднаш моите раце да те гушнат: Тоше низ сеќавањата на Калиопи

Денес на 16 октомври  се навршуваат 14 години откако загина најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески. Поп-дивата Калиопи му беше блиска пријателка и веќе се огласи на Инстаграм со емотивна порака. Таа објави видео и му ги посветити стиховите од песната „Барем да си тука“.

„Барем да си тука и да те имам крај себе. Барем уште еднаш моите раце сега да те гушнат”, напиша таа за видеото каде Калиопи ја пее песната, заедно со пораката:

– Наближува 16 октомври, и тагата ми го стега грлото се повеќе и повеќе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Три часа по пријавата е пронајдено исчезнатото момче во Битола – полицијата со први детали

Во 21 часот и 30 минути таткото на исчезнатото момче пријавило во полициска станица дека е исчезнат неговиот син. Полицијата веднаш излегла на терен...

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...