19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаЗабаваГоце ,,Вегета”: Вода немаТ во езероно, ќе ја вратите и водана?

Гоце ,,Вегета”: Вода немаТ во езероно, ќе ја вратите и водана?

Вц-а нема во градот, со петгодишно дете се пикав во ресторан, а таму барет сертификат.
Ова се само дел од поплаките од граѓаните кои кандидатот за градоначалник на Општина Охрид од ТМРО, Гоце Цветкоски, ги прочита на дебатата на МТВ. Исто така за зголемената суша изминатиов периот обвини дека се виновни од ВМРО и СДСМ, бидеќи нема вода во Езерото.
Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...