15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаЗабаваВрчак: Ме замоли Ламбе да снимаме нова песна, јас му кажав ако...

Врчак: Ме замоли Ламбе да снимаме нова песна, јас му кажав ако престане да прави пожари ќе биде и тоа !!!

После недела дена на социјалните мрежи се огласи и Раде Врчакоски-Врчак, тој преку статус открива што може да очекуваат неговите следбеници и обожаватели во наредниов период.
Во продолжение ви го прикажуваме неговиот статус во целост:

BРЧАК И ЛАМБЕ на приватна прослава : ))))))) Преку 500 000 гледаност имало на видеата за неколку дена (Ламбе среќен неможе да престане да се чуди), а се испонапишале новинари за таа вечер (души мили) без јас нешто да изјавам…. Да знаат сите дека таа вечер на инсистирања на другари и другарки сосема случајно и непланирано јас излегов една-две песни да испеам на приватна прославава кај мој многу добар другар (не се работи за никаков мој камбек како што излегло од новинари), а на среќа на сите обожаватели и обожавателки кој секој ден ме молат нови песни да правам – ЌЕ ИМА НОВИ ПЕСНИ! : ))))))) Снимивме одлични нови со ДНК, со Антониа Ѓигова, со Барбара Попович ќе снимаме исто, има и други соработки, а и Лабме утредента по прославата во Охрид ме замоли да снимаме песна ((му велам ако не пали веќе огнови може 🙂 и Ламбе се согласи (и ќе снимаме песна и со Ламбе)).
Ламбе е предобро предобро момче, се чудев кога ми кажаа дека историско патриотски мотивирана беља направил. Да не прави никој бељи, минатото е минтото, ние не живееме во минатото, животот кој го живееме е речиси бесконечна љубов секој ден и на тоа треба да се фокусира човек, а секој проблем може да се реши со љубов. Да се грижиме сите за иднина полна со љубов меѓу народите, иднина без робства на планетата земја (да не се прават робства и злоупотреби на животичиња – дури и за исхрана медицински се препорачува сите дневни нутрициони потреби на телата да се исполнуваат преку растителен начин на исхрана, а растелна храна генерално има насекаде и во лето и во зима). Да се грижиме сите и за намалување на глобалното затоплување, да се пешачи повеќе место да се возат коли на гориво, пешачењето е есенциално и пребитно и прездраво за телата (јас се ова си практикувам и се чустувам одлично) – а истото и Светската Здравствена Организација го препорачува.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...