30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаЛимани: Татко ми загина за Ахмети да може да се врати во...

Лимани: Татко ми загина за Ахмети да може да се врати во својата родна земја

Независниот кандидат за градоначалник на Кичево, Фатмир Лимани во вечерашното гостување на телевизија Алсат зборуваше и за својот однос со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, кој е и негов роднина.

-Мене ми е убиен таткото во опсада, јас сум осуден на 15 години, за да го донесам Ахмети и неговото семејство назад во неговата родна земја, за да живее со семејството. Секогаш сум го сакал и го почитувал и сега, но би требало совеста да ме праша каде се моите деца, децата на сите кои се жртвуваа за да го вратат Ахмети и многу други во родната земја. Ние таа војна ја водевме за права, за да живееме подобро, и тој напор и жрвтување го дадовме за да живееме подобро со нашите семејства. А, денеска ни се случува овој егзодус и живееме без нашите деца, рече Лимани.
Инфомакс

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...