Дpaма во студиото на МТВ: Шилегов си заминал среде дебата

Инфомакс дознава дека актуелниот градоначалник Петре Шилегов утринава предвреме ја напуштил дебатата со останатите кандидати за градоначалници на Скопје.

Според нашите информации Шилегов го напуштил студиото среде дебата и оставил празно столче.

Причината за напуштањето на дебатата е тоа што тој повторно се соочил со критики од конкурентите за градоначалник на Градот Скопје.

Дебатата ќе се емитува вечерва на МТВ во 20:15 часот.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here