19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаЛила во уникатно издание - се славеше до зори нејзиниот 50-ти роденден

Лила во уникатно издание – се славеше до зори нејзиниот 50-ти роденден

– 15 ти Октомври…беше и остана мојот најсреќен ден, мојот роденден. Надвор беше студено и врнежливо но во мојата душа како и секогаш имаше сонце затоа што бев опкружена со драги и блиски луѓе. И ќе ме прашате сега колку години имам ?! Ги имам сите ! И сите ми требаат, секој ден и секој момент ! И сите се мои, и ни една никому не давам !!! 50 се, најубави ми се! Уште многу имам само дај боже да бидат слични на овие и само здравје да дава господ. Фала на сите што дојдоа што ми се со мене години наназад, поддршка, љубов и разбирање, стои во описот на објавата на Лила со роденденската торта.

Вчера, нашата познатата водителката и инфлуенсерка Лила го прослави својот роденден. За годините не се прашува една дама, а на првата роденденската торта – џиновски бургер светкаше бројот 18. Лила е полнолетна.

Први кои ја изненадија се нејзините соработници од еден познат скопски ресторан, нејзиниот менаџер Спасе и долгогодишниот пријател на водителката, новинарот Зоран Василевски, познат како Зоки Фаци. Тоа беше само предроденденско изненадување за Лила.

Роденденот на Лила продолжи и вечерта на нејзиниот ден, 15 октомври во еден скопски ресторан. во кругот на нејзините најблиски пријатели. На родендеската прослава беше присутен и нејзниот син – единец Филип кој славеше и пееше заедно со неговата мајка.

Лила како и секогаш беше совршено стилисирана. Водителката беше облечена во црн елегантен фустан со голем шлиц и интересен детаљ – големо златно срце кое наликување на брош, но беше дел од самата креација. Изгледот водителката го заокружи со едноставна фризура со влажен изглед и богато ланче – чокер.

Целиот тексттука.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...