20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаПретседателот на ДИК: Среќен сум што фингерпринтерите помогнаа...

Претседателот на ДИК: Среќен сум што фингерпринтерите помогнаа…

Генерално изборниот ден заврши успешно, без никакви проблеми и се гласаше законски и регуларно, рече претседателот на ДИК Александар Даштевски.

Мицкоски прогласи победа на изборите, 20 градоначалници уште во прв круг
На прашањето дали чувствува одговорност за проблемите со апаратите за отпечаток од прст кои често не функционираа и го успоруваа гласањето, тој рече дека е среќен, затоа што апаратите помогнале и сè поминало во најдобар ред.

Даштевски најави поконкретни резултати за утрешниот ден.
Слободна Европа

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...