24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаОрце-Царот отишол на гласање, системот го покажал како жена

Орце-Царот отишол на гласање, системот го покажал како жена

Фаланга дознава дека нешто не е во ред со ситемот за гласање на овие локални избори.

На музичката легенда Орце Стевковски – Царот на денешното гласање изборната комисија му побарале отисок од прст за да го острвари своето право на глас.

Откако Царот го дал својот отисок, системот на изборната комисија го идентификувал како жена.

Царот бил во шок и ги прашал присутните „Браќа и сестри, дали пред вас има маж или жена, дали прстот мој покажува дека сум маж или жена или нешто друго од моето тело“.

„Вакви избори досега не биле ниту пак ќе бидат каде што некој е погрешно идентификуван. Сменија име на држава, ем сега некој сака свесно да го смени и мојот пол – Господ да ни е напомош“, кажал Орце Стевковски – Царот.

Falanga

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...