34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаНа гробишта во Бутел фрлал магија и јадел живо месо, јавноста згрозена

На гробишта во Бутел фрлал магија и јадел живо месо, јавноста згрозена

На социјалната мрежа Твитер се појавија грозоморни слики за кои се тврди оти се доказ дека некој “фрлал магија”, правел чудни обреди дури и јадел живо месо. Твитерџиите ги повикаа надлежните институции да постапат по допрен глас.

“На гробиштата во Бутел е фатен човек што фрлал магија(сихр) т.е ова што го јаде(живо месо) и др. работи.
До каде забега светов.
МВР ИСТРАЖИ ГИ ОВИЕ ПОТЕНЦИЈАЛНИ ЗАКАНИ ЗА ДРЖАВАТА.
Ако видите вакво нешто да пријавите во МВР” пишува во објавата.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...