16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаАктуелниот градоначалник Максим Димитриески под притисок од полицијата. Видео во живо !!!

Актуелниот градоначалник Максим Димитриески под притисок од полицијата. Видео во живо !!!

Независниот кандидат и сѐ уште актуелен градоначалник градоначалник на Куманово Максим Димитриевски во вклучување во живо на Фејсбук пренесе дека бил следен од возило на Министерството за внатрешни работи по што бил и запрен на улицата „Лесковачка“ без образложение….
Следете го водеото во живо:
https://www.facebook.com/kumanovskimuabeti1/videos/163641802633513/

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...

Воскресна“ бугарскиот клуб „Иван Михајлов“ во срцето на Битола за време на празникот посветен на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј, дента на 24...

Воскресна“ бугарскиот клуб „Иван Михајлов“ во срцето на Битола за време на празникот посветен на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј, дента на 24...