3.6 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Македонија Кондовски: Бесплатен интернет во секое училиште..

Кондовски: Бесплатен интернет во секое училиште..

Translate (Eng):[gtranslate]

Сите ученици во сите училишта треба да имаат пристап до платформите за учење на интернет. Само така ќе обезбедиме квалитетно образование и поеднакви услови за школување и развој на секое дете. Притоа, руралните средини не смеат да бидат запоставени. И децата во училиштата во руралните средини мора да имаат пристап до интернет“, изјави на денешната прес конференција Христо Кондовски, кандидатот за градоначалник за Битола од СДСМ.

Кондовски вети бесплатен интернет во секое училиште, во градот и во секое село на територијата на Општина Битола.

РЕКЛАМА