19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЗабава„Тошо Малерот“: Политичарите ни ја земаа работата,

„Тошо Малерот“: Политичарите ни ја земаа работата,

Тошо Малерот од пополарната, веќе ретро, хумористична емисија К-15, во гостувањето во Утринската емисија на ТВ Телма зборуваше за култното шоу кое своевремено ги смееше македонците, а репликите се користат до ден денес.

Васко Тодоров вели дека денеска е потешко да се направи шоуто К-15 затоа што конкуренцијата е тешка.
Водителот го потести на една негова поодамнешна изјава, дека шоуто е вишок затоа што политичарите им ја земале работата со што Тошо Малерот се согласи.

Тешко е да се направи пародија на она што ни се случува во јавноста. Пародија да направиш треба поглупо од оригиналот да изгледа. Сме имале проблем, поглупо да го направиме не можеме!, рече во свој стил Тодоров.

Тој рече дека пишуваат скечеви, а кога ќе се се создадат услови, како што рече, зошто и да не ги снимаат.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...