1.8 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Свет Путин и се заблагодари на ЕУ на санкциите: Само на храна заработивме...

Путин и се заблагодари на ЕУ на санкциите: Само на храна заработивме 25 милијарди долари, продолжете така

Translate (Eng):[gtranslate]

Рускиот претседател Владимир Путин проговори за санкциите кои ЕУ со години ги има кон Русија и оти тие ги зајакнале руската економија.

Благодарам на ЕУ за санцкиите во земјоделството. Прво стравувам но вкупниот ефект е повеќе од добар. Извозот на наша храна надмина 25 милијарди долари. Сакам да им се заблагодарам на нашите земјоделци. Направија одлична работа-објасни Путин.

РЕКЛАМА