3.6 C
Ohrid
четврток, декември 2, 2021
Почетна Забава Охриѓани, среќни и весели: Денес беше потполнета дупката со асфалт Пештани-Охрид

Охриѓани, среќни и весели: Денес беше потполнета дупката со асфалт Пештани-Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

Деновиве надлежните екипи ја санирана, односно пополнија со асфалт големата дупка на патот Пештани-Охрид за која реагираа наши сограѓани во рубриката „Ти си твојот град“. Оваа дупка претставуваше опасност за возачите, а голем број од граѓаните се пожалија дека ги искршиле своите автомобили.

РЕКЛАМА