Владата го избра Стојанче Ангелов да биде владина делегација за положување цвеќе за 23 Октомври

Владата извести дека денеска од 10:00 часот по повод одбележувањето на „23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“, ќе организира положување на свежо цвеќе на споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк, Скопје.

„На настанот ќе биде присутна владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, стои во соопштението.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here