20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаМакедонијаКандидат за градоначалник на СДСМ јавно во емисија потенцира дека не е...

Кандидат за градоначалник на СДСМ јавно во емисија потенцира дека не е член на СДСМ (Видео)

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков од Кочани сподели видео на кое кандидатот на СДСМ за градоначалник во општината, Николчо Илијев се оградува од членство во партијата која ја поддржа неговата кандидатура.

Илијев кој важи за близок на премиерот Заев и неговото семејство сега е во трка за свој втор мандат, но во дебатата на МРТ јавно истакна дека не е член на ниту една политичка партија а во вториот круг влегува со многу мала предност пред ВМРО-ДПМНЕ.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ова е свештеникот кој беше заклан од страна на терористите во Дагестан

Најмалку пет полицајци загинаа, а најмалку 9 се ранети во нападот што се случи денеска во градот Дербент, Република Дагестан. Меѓу жртвите е и...

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО