-2.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Каракачанов стана дедо, внукот ќе се вика Гоце Делчев за инат на...

Каракачанов стана дедо, внукот ќе се вика Гоце Делчев за инат на скопјани

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот Красимир Каракачанов по втор пар стана деда, а внукот го крсти Гоце Делчев.

„Дури и на скопските манипулатори веќе треба да им биде јасно чиј е Гоце Делчев“, пишува на официјалната страница на партијата.

Во соопштението се додава дека внукот е од неговата ќерка Деница и неговиот зет Никола, а името ќе бидело историско.

РЕКЛАМА