Апасиев се предомисли: Гласачите не се вреќа компири, па да ви ги “дадеме”

Лидерот и пратеник на Левица Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил објави статус во кој вели дека гласачите не се вреќа компири, па да ги “дадеме” алудирајќи на коалиција или поддршка во пресрет на вториот круг од локалните избори..

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here