16.3 C
Ohrid
понеделник, мај 16, 2022
Почетна Забава Очила за сонце кои го покриваат целото лице се нов моден тренд

Очила за сонце кои го покриваат целото лице се нов моден тренд

Translate (Eng):[gtranslate]

Јапонски бренд неодамна пушти во продажба очила за сонце кои го покриваат целото лице, а не само очите. Овие очила, кои ги нарекуваат и модерен визир, се изработени од поликарбонат кој е многу е издржлив и не ја губи формата по долго носење. Отпорни не ветер и не се замаглуваат.

Очилата се ставаат на лицето исто како и обичните очила за сонце и се подеднакво удобни за носење.

Засега се продаваат само преку јапонскиот Амазон. Производителот очекува да станат хит и да почна продажба во светски рамки.