22 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаЗабаваДрагана: Работам на скеле и правам фасади – морав да го научам...

Драгана: Работам на скеле и правам фасади – морав да го научам занаетот за моите деца!

На скелињата при изградба на згради најчесто гледаме мажи кои вршат различни работи. Но, Драгана Костиќ е редок пример за жена која работи токму ваква работа.

Таа работи на фасади а сите што ја познаваат велат дека е одлична во својата работа. Драга монтира и по 30 метри квадратни стиропор дневно, што не е ништо помалку од нејзините мажи колеги со кои го дели скелето и работните градежни маки.

Вели дека не е и било тешко да го совлада овој занает. Потребно е само волја. А таа ја има таа желба бидејќи како што вели најважно во животот е среќата на нејзините ќерки кои моментално се на факултетски студии.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...