Пожарникар од Македонски Брод со песна „ГО ЗАПАЛИ“ жирито на Гранд

Педесет и деветгодишниот пожарникар Миле Андрески од Македонски Брод во синоќешното издание на музичко шоу „Никогаш не е доцна“ ги освои и публиката и жири-комисијата, која имаше само пофални зборови за неговиот настап, но и неговиот шарм и стајлинг.

– Јас не знам што е ова, но порано вежеше дека докторите се многу музикални, но изгледа дека пожарникарите го преземаат приматот, се пошегува познатиот композитор Маре.

Миле отпеа песна на Здравко Чолиќ, а тоа особено ја израдува Гоца Тржан.
Вечер

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here