9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаДанела: Ова е срамота, јас сум Македонка и немам никакво друго државјанство...

Данела: Ова е срамота, јас сум Македонка и немам никакво друго државјанство !!

Кандидатката за градоначалничка на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, во вечерашното гостување на ТВ24 ги демантираше информациите кои денеска ги објави СДСМ дека таа поседува бугарски пасош.

– Велеа дека сум била донатор на политички партии, каде се доказите, каде се доказите дека сум муслиманка, дека некој нешто крадел и злоупотребил, тоа е небулоза.

Разочарана сум, како не им е срам да излегуваат со овие небулози? Срамотно е ова да го направат на два дена од кампањата. Јас немам дамка, а на некои им гори под нозете. Скопје ќе го добие она што го заслужува, во еден почист град, рече Арсовска.

Објаснувајќи зошто одбива да се појави на телевизиски дуел со Шилегов, Арсовска рече дека актуелниот градоначалник и нејзин противкандидат „лично ја напаѓа, се обидува да ја дисквалификува, ги негира нејзините квалификации и ја деградира“. Шилегов на градоначалничкиот профил објавува видеа со кои ја исмева како личност, вели таа.

„И тој смета дека тоа е демократија, а тоа што не сакам да седнам на маса со него не е демократија. Шилегов не го разбира концептот на демократија. Треба да ми се извини затоа што човечки е да се извините ако згрешите. Како второ, до овој момент верувам дека тој не е достоен човек за да биде градоначалник,“ рече Арсовска во емисијата „24 анализа“.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...