7.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаЗабаваКиднапирале механичар со Порше, мислеле дека е бизнисмен, а тој само ја...

Киднапирале механичар со Порше, мислеле дека е бизнисмен, а тој само ја проверувал колата !!!

Механичар од Бразил, кој решил да си ја повози девојката во порше на муштерија е киднапиран, откако крадците мислеле дека тој е сопственик на автомобилот. Во видеото снимено од надзорните камери се гледа моментот кога двајца наоружани мажи приоѓаат до луксузното возило, а потоа го тераат механичарот Франциско Рамос и девојка ми да излезат од него.

Потоа Рамос го враќаат во возилото, а девојката, која наводно тој сакал да ја повози во возилото на неименуван бизнисмен, ја оставаат на улица. По киднапирањето крадците го онделе механичарот до банка а им ги даде парите, но сфатиле дека тој нема скршена пара на сметка и дека им ја зборувал вистината кога им рекол дека возилото не е негово.

Потоа го однеле до соседниот град, каде го оставиле возилото, а него го ослободиле.

За сега не е познато дали механичарот ќе се соочи со некакво обвинение.

Vecer.mk

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...